PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA

WZMOCNIJ PROCESY
W PRODUKCJI PRZEMYSŁOWEJ

Dowiedz się więcej o wytwarzaniu przyrostowym w produkcji przemysłowej:

Produkcja form o skomplikowanej gemoerti do odlewania, wytwarzanie wytrzymałych narzędzi , a także produkcję elementów maszyn, w których wiele części można skonslidować w jedną. W jaki sposób technologie wytwarzania przyrostowego mogą zwiększyć zwrot z inwestycji? Gdzie znajdują zastosowania drukarki przemysłowe?

Odkryj zalety związane z technologią druku przestrzennego, począwszy od nowych możliwości biznesowych opartych na materiałach takich jak stal narzędziowa, czy czysta miedź, a skończywszy na przyspieszeniu procesów i zmniejszeniu odkształceń części formowanych dzięki chłodzeniu konformalnemu.

GE ADDITIVE

Usprawnij produkcję
dzięki technologiom addytywnym

Producenci przemysłowi doceniają, w jaki sposób technologie addytywne do metalu mogą zapewnić większy zwrot z inwestycji dzięki ulepszonym produktom i usprawnionym procesom. Z GE Additive jako zaufanym partnerem, możesz:

– Zwiększ wydajność i jakość części dzięki konformalnym kanałom chłodzącym.

– Oszczędność czasu i kosztów w zakresie konserwacji, napraw i remontów (MRO).

– Skróć czas realizacji i obniż wydatki dzięki elastycznemu łańcuchowi dostaw.

– Ulepszaj produkt końcowy dzięki materiałom takim jak wysokostopowa stal narzędziowa i czysta miedź.

– Korzystaj z wiedzy technicznej i parametrów materiałowych firmy GE.

Pobierz nasz podręcznik “Planowanie udanego przejścia na seryjną produkcję addytywną”, w którym dzielimy się wnioskami wyciągniętymi z naszej własnej podróży w kierunku technologii przyrostowej, aby pomóc innym w podejmowaniu kroków zmierzających do przejścia na przyrostową produkcję przemysłową.

ZASTOSOWANIE PRODUKCJI
PRZYROSTOWEJ W GE POWER

Moc technologii wytwarzania przyrostowego jest siłą napędową najnowszego rozwiązania modernizacyjnego dla floty turbin gazowych GT13E2 firmy GE Power, zapewniającego lepszą wydajność operacyjną i trwałość sprzętu.

STRATEGIE CHŁODZENIA KONFORMALNEGO

Chłodzenie konformalne form wtryskowych to idealny przykład zastosowania technologii przyrostowej. Zaprojektuj konformalne kanały chłodzące i funkcje do tej pory niedostępne w obróbce tworzyw. Chłodzenie powierzchniowe i równoległe pozwala na lepszą kontrole temperatury i unikalne projekty, takie jak spiralne kanały chłodzące na korpusach narzędzi oraz małe średnice kanałów.

Kanały chłodzące tworzą strukturę siatkową umożliwiającą równomierne chłodzenie całej powierzchni soczewki do okularów, zaledwie 2 do 3 mm poniżej konturu formy.

Wyniki:

– Stabilność przy wysokim ciśnieniu w całym przekroju zaokrąglonej części

– Równomierna kontrola temperatury na dużych powierzchniach w celu zminimalizowania odkształceń

Źródło: Werkzeugbau Siegfried Hofmann GmbH

NAPRAWA I RENOWACJA

Technologie addytywne pozwalają na naprawę i optymalizację istniejących narzędzi i części, co prowadzi do wydłużenia czasu życia produktu i oszczędności kosztów. Połączenie procesu produkcji tradycyjnej i przemysłowego druku 3D pozwala na tworzenie przyrostowe na konwencjonalnej, wstępnie wyprodukowanej części. Oznacza to, że można wykorzystać niskie koszty jakie zapewniają tradycyjne metody wytwarzania, jak również swobodę projektowania i zwiększoną funkcjonalność produktu w przypadku zaawansowanych technologii druku.

Zalety wytwarzania przyrostowego:

– Zwiększa wydajność przy zachowaniu jakości wytwarzanych elementów

– Oszczędność czasu i kosztów produkcji

– Umożliwia produkcję na żądanie i szybkie prototypowanie

ŁAŃCUCH DOSTAW

Zastosowanie technologii przystowych może pomóc w optymalizacji procesów produkcyjnych i usprawnieniu łańcucha dostaw. Skróć czas realizacji i zmniejsz koszty dzięki addytywnemu wytwarzaniu trudno dostępnych i niskonakładowych części na żądanie.

Zalety wytwarzania przyrostowego:

– Skrócenie czasu realizacji

– Obniża koszt produkcji części zamiennych

– Umożliwia masowe dostosowanie do potrzeb klienta

– Wydłuża żywotność produktu

– Usprawnia łańcuch dostaw

 

PROSZKI DLA
PRODUKCJI PRZEMYSŁOWEJ

Starannie opracowaliśmy nasze proszki, tak aby bezproblemowo dopasować się do całego ekosystemu GE Additive i zapewnić całkowitą kompatybilność z naszymi maszynami. Zapewniamy proszek metalowy, ustawienia procesu i wsparcie dla materiałów idealnych dla branży produkcji przemysłowej:

– Stale nierdzewne

– Stal maraging

– Aluminium

– Stopy niklu

– Tytan