PRZEMYSŁ KOSMICZNY

PRODUKCJA METALU
WYKRACZAJĄCA POZA RAMY

Dowiedz się więcej o wytwarzaniu przyrostowym w przemyśle kosmicznym:

Przemysł kosmiczny często charakteryzuje się skomplikowanymi częściami produkowanymi jednostkowo, co czyni go idealnym przemysłem do wykorzystania addytywnej produkcji metali.

Druk 3D metalu może przynieść korzyści, takie jak zwiększona wydajność produkcji, skrócenie czasu realizacji i obniżenie kosztów części w zastosowaniach kosmicznych.

GE ADDITIVE

Zyskaj zmieniając sposób w jaki projektujesz
i budujesz dzięki technologiom addytywnym

ZASTOSOWANIA PRODUKCJI
ADDYTYWNEJ W SEKTORZE
KOSMICZNYM

Niektórzy chcą polecieć na Marsa. Niektórzy chcą pozostać w czołówce sektora komunikacyjnego. Niektórzy chcą być liderem w produkcji mikro-satelitów, a inni są zainteresowani obserwacją Ziemi lub podróżami międzyplanetarnymi.

Niezależnie od tego, jaki jest cel, produkcja addytywna odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu ciągłego sukcesu technologii kosmicznych. Już teraz umożliwia produkcję tanich satelitów i lżejszych, bardziej wydajnych rakiet do wynoszenia ładunków na orbitę.

Aby utrzymać się w czołówce eksploracji kosmosu, trzeba radykalnie zmienić sposób projektowania i budowania satelitów, rakiet, pojazdów nośnych i innych komponentów.

Produkcja przyrostowa jest technologią zmieniającą podejście do projektowania, której potrzebujesz, aby znacząco zmniejszyć wagę elementów poprzez modelowanie 3D, cyfrową analizę i optymalizację stworzoną specjalnie do zastosowań kosmicznych.

Pobierz nasz podręcznik: “Budowanie uzasadnienia biznesowego: identyfikacja kryteriów zwrotu z inwestycji w produkcję addytywną”, w którym przedstawiamy cztery kroki do stworzenia kompleksowego uzasadnienia biznesowego i przejścia do produkcji przyrostowej.

CASE STUDY: OPTISYS

Tradycyjnie produkowane anteny składają się ze złożonych systemów, które są duże i ciężkie, co może prowadzić do wyższych kosztów uruchomienia i niespójnej wydajności częstotliwości radiowej (RF) w wyższych pasmach częstotliwości. Optisys postanowił poszerzyć swoje źródła dochodu poprzez stworzenie doskonałej anteny, która działa do 90-GHz pasma częstotliwości. Firma osiągnęła zysk zaledwie rok po zakupie maszyny i odnotowała 75-cio procentową redukcję kosztów jednorazowych.

Czynniki wpływające na wydajność:

– 95% redukcja wagi

– 80% redukcja rozmiaru

Uodpornienie łańcucha dostaw:

– 100 części produkowanych metodą subtrakcyjną do jednej części produkowanej metodą addytywną

– Skrócenie czasu realizacji: 11 miesięcy do dwóch miesięcy

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA
PRODUKCJI ADDYTYWNEJ

Zwiększenie ładunku użytecznego,
wartość startowa

Mniejsza masa rakiety nośnej pozwoli ostatecznie na zwiększenie masy ładunku użytecznego i zwiększenie wartości każdego startu. Redukcję masy można osiągnąć poprzez konsolidację części, zastosowanie konstrukcji kratownicowych, konstrukcji zoptymalizowanych pod względem masy oraz wykorzystanie lekkich materiałów, takich jak tytan.

Zwiększenie konkurencyjności
kosztowej

Produkcja addytywna daje możliwości obniżenia kosztów, ponieważ ogranicza konieczność stosowania drogiego oprzyrządowania. Inne korzyści to możliwość dokonywania zmian w projekcie dla każdej iteracji oraz obniżenie kosztów jednostkowych, obie korzystne dla branż takich jak przemysł kosmiczny, które wykorzystują złożone produkty w niskich ilościach.

 

PROSZKI DLA PRZEMYSŁU
KOSMICZNEGO

Starannie opracowaliśmy nasze proszki, aby dopasować się do całego ekosystemu GE Additive i zapewnić całkowitą kompatybilność z naszymi maszynami. Zapewniamy proszki metali, ustawienia procesu i wsparcie dla tych materiałów, które są idealne dla przemysłu kosmicznego:

– Stale nierdzewne

– Stal maraging

– Aluminium

– Stopy niklu

– Tytan

– Kobalt chrom