LOTNICTWO

WZNIEŚ SIĘ W PRZESTWORZA
DZIĘKI ROZWIĄZANIOM
W ZAKRESIE WYTWARZANIA
PRZYROSTOWEGO Z METALU

Produkcja addytywna zmienia oblicze przemysłu lotniczego i przyspiesza sposób projektowania i produkcji części. Technologia produkcji przyrostowej przewyższa tradycyjną produkcję, ponieważ umożliwia wytwarzanie lżejszych, bardziej wytrzymałych i wydajnych konstrukcji dla przemysłu lotniczego.

10 LAT

doświadczenia GE
w industrializacji
technologii addytywnych

ZASTOSOWANIA DRUKU 3D W BRANŻY LOTNICZEJ

Teraz nadszedł czas, aby zostawić w tyle formy i matryce, oraz klasyczne metody wytwarzania, aby utorować sobie drogę do produkcji przyrostowej – szybciej. Albo ryzykuj pozostanie w tyle. Liderzy w branży lotniczej i kosmicznej już zdają sobie sprawę z przewagi, jaką daje im wytwarzanie przyrostowe z metali. Jako zaufany partner z ponad 10-letnim doświadczeniem w industrializacji technologii addytywnych, GE Addtitive pomoże Ci zrealizować Twoją przewagę w procesie produkcji części i szybciej przejść do pełnej produkcji za pomocą technologii przyrostowej.

Pobierz nasz podręcznik “Planowanie udanego przejścia na seryjną produkcję addytywną”, w którym dzielimy się wnioskami wyciągniętymi z naszej własnej podróży w kierunku technologii przyrostowej, aby pomóc innym w podejmowaniu kroków zmierzających do przejścia na przyrostową produkcję przemysłową.

KORZYŚCI Z AM DLA PRZEMYSŁU LOTNICZEGO

Zwiększona wydajność części

Wykorzystaj doświadczenie firmy GE w zakresie projektowania technicznego i parametrów materiałowych oraz projektuj pod kątem wydajności, a nie procesu produkcyjnego. Wykazano, że komponenty wytwarzane przyrostowo mogą przewyższać swoich tradycyjnych poprzedników (części produkowanych za pomocą technologii ubytkowej) pod względem wydajności i właściwości materiałów.

Uproszczone łańcuchy dostaw

Produkuj części zamienne w małych ilościach we własnym zakresie, usprawniając łańcuch dostaw i skracając czas potrzebny na pozyskanie części zamiennych do konserwacji, napraw i remontów (MRO).

Zwrot z inwestycji

Odkryj wszystkie możliwości zwrotu z inwestycji, które wykraczają poza koszty części i konsolidację.

SKALOWANIE

Uzyskanie kwalifikacji

Skalowanie produkcji addytywnej wymaga kwalifikacji. W branżach podlegających regulacjom prawnym, takich jak ortopedia, czy lotnictwo, rygor jest jeszcze ważniejszy. Eksperci ds. produkcji addytywnej GE Additive mają doświadczenie w kwalifikowaniu sprzętu na rynkach podlegających ścisłym regulacjom i mogą pomóc szybciej wprowadzić produkt na rynek. Zakwalifikujesz zarówno maszynę, jak i materiał oraz proces. Stosujemy procesy obowiązujące w branży, aby uzyskać solidne i powtarzalne wyniki produkcyjne.

Kwalifikacja instalacji (IQ)

Celem protokołu IQ jest dostarczenie udokumentowanych dowodów, że maszyna została zainstalowana zgodnie z udokumentowanymi i wstępnie zatwierdzonymi specyfikacjami.

Kwalifikacja operacyjna (OQ)

Celem OQ jest wykazanie, że system działa zgodnie z pisemnymi, zatwierdzonymi wcześniej specyfikacjami w określonym zakresie roboczym.

Kwalifikacja wykonania (PQ)

Celem PQ jest wykazanie, że proces addytywny, w przewidywanych warunkach produkcyjnych, w sposób ciągły wytwarza produkt(y) spełniający(e) wszystkie wymagania inżynieryjne.

 

PROSZKI DLA LOTNICTWA

Starannie opracowaliśmy nasze proszki, tak aby bezproblemowo dopasować się do całego ekosystemu GE Additive i zapewnić całkowitą kompatybilność z naszymi maszynami. Zapewniamy proszek metalowy, ustawienia procesu i wsparcie dla materiałów idealnych dobranych dla branży lotniczej:

– Stopy Niklu

– Stale Nierdzewne

– Stale Maraging

– Stopy Aluminium

– Stopy Tytanu

– Stopy Kobalt-Chrom