Współpraca naukowa to część naszego DNA
NASZA HISTORIA
Oficjalny przedstawiciel handlowy Colibrium Additive w Polsce
AMAZEMET i Colibrium Additive
AMAZEMET jest spółką spin-off Politechniki Warszawskiej. Firma koncentruje się na druku 3D z metalu, szczególnie w zakresie nowych materiałów, R&D i industrializacji. Firma oferuje urządzenia: rePowder – ultradźwiękowy atomizer proszku i platformę do prototypowania stopów oraz inFurner – piec wysokopróżniowy. Firma bierze również udział we współpracy naukowej z uczelniami i firmami na całym świecie.
Ekspansja międzynarodowa AMAZEMET doprowadziła do współpracy z Colibrium Additive – światowym liderem w dostarczaniu maszyn, oprogramowania, doradztwa i proszków do wytwarzania addytywnego metali. Od stycznia 2023 roku AMAZEMET rozpoczął oferowanie maszyn Colibrium Additive wykorzystujących technologię Direct Metal Laser Melting (DMLM) i Electron Beam Melting (EBM) na polskim rynku jako oficjalny przedstawiciel handlowy Colibrium Additive.
MISJA
Szerzenie wiedzy i kreowanie nowej rzeczywistości poprzez ułatwianie dostępu do najnowszych technologii, dzięki ciągłemu rozwojowi naukowemu.
Dostarczanie najwyższej jakości, spersonalizowanych produktów naszym klientom i partnerom w wyniku dogłębnego zrozumienia ich potrzeb.
WIZJA
AMAZEMET jako międzynarodowa firma jest partnerem wykonawczym dla wielu organizacji naukowych i firm technologicznych w zakresie rozwoju technologii i prototypowania.
Światowy lider w dziedzinie technologii ultradźwiękowych.
AMAZEMET BACKGROUND
AMAZEMET (założony w 2019 r.) to spin-off Politechniki Warszawskiej, który z powodzeniem przeniósł atomizację ultradźwiękową, wraz z doświadczeniem w zakresie pieców próżniowych, do najnowocześniejszych urządzeń, które są częścią naszego portfolio. Firma koncentruje się na dostarczaniu jednostek w skali laboratoryjnej do wewnętrznej produkcji proszków o dostosowanym składzie chemicznym, które są odpowiednie do różnych zastosowań, w tym do produkcji addytywnej.
Firma opracowuje również rozwiązania w zakresie obróbki końcowej, takie jak przystępne cenowo wysokopróżniowe piece laboratoryjne. W zgodzie ze swoimi korzeniami, z siedmioma doktorantami na pokładzie, AMAZEMET utrzymuje silny związek z naukowcami akademickimi, uczestnicząc we wspólnych działaniach badawczych ukierunkowanych na opracowywanie nowych materiałów do AM oraz partnerstwo w projektach, takich jak EIC Pathfinder, M-ERA.net, Horizon 2020 i ESA.
NASI PARTNERZY
Mamy zaszczyt współpracować z wpływowymi partnerami przemysłowymi. GE Additive, światowy lider w dziedzinie technologii produkcji addytywnej, wnosi swoje wyjątkowe umiejętności w zakresie systemów i materiałów do druku 3D, dodatkowo wzbogacając zakres naszych badań ACONITY 3D, pionier w dziedzinie laserowej produkcji addytywnej, wnosi swoją nieocenioną wiedzę i innowacyjny sprzęt. Indutherm, znany z zaawansowanych systemów odlewania i topienia, wzmacnia naszą wiedzę dzięki dogłębnemu wglądowi w techniki obróbki i konsolidacji metali. Partnerstwa te służą nie tylko zwiększeniu głębokości i zakresu badań AMAZEMET, ale także wypełnieniu luki między środowiskiem akademickim a przemysłem, wspierając wzbogacającą symbiozę teorii i praktyki.
AMAZEMET współpracuje z kilkoma uznanymi na całym świecie firmami:
Z MYŚLĄ O ROZWOJU PRODUKCJI ADDYTYWNEJ
Nasza misja rozwijała się z biegiem czasu, koncentrując się na wartościach takich jak zrównoważony rozwój, zapewnienie zamkniętego łańcucha produkcyjnego dla druku 3D z metalu oraz technologie wspierające rozwój przemysłowej produkcji addytywnej z metalu (AM). Szybki rozwój zaowocował rozszerzeniem gamy produktów: obok ultradźwiękowego atomizera rePOWDER firma wprowadziła także inFURNR – piec wysokopróżniowy do procesów obróbki cieplnej.
Będąc zarówno firmą produkcyjną, jak i spin-offem Politechniki Warszawskiej, AMAZEMET łączy zrozumienie odpowiednich nauk podstawowych i środowisk akademickich z procesami i potrzebami przemysłowymi. Te cechy sprawiają, że firma jest idealnym partnerem do współpracy naukowej.
Jako część różnych konsorcjów, AMAZEMET zapewnia know-how w zakresie materiałoznawstwa, procesu drukowania 3D, materiałów proszkowych, technologii ultradźwiękowej, postprocessingu oraz innych metod i technologii związanych z drukiem 3D z metalu i rozwojem materiałów. Dzięki technologii rePowder możliwości AMAZEMET w zakresie produkcji proszków metali obejmują ultradźwiękową atomizację proszków, np. proszków metali ogniotrwałych.
ROSNĄCA LICZBA PUBLIKACJI
W AMAZEMET jesteśmy zaangażowani w rozpowszechnianie przełomowych badań w zakresie zaawansowanych materiałów, inżynierii metalurgicznej i produkcji addytywnej. Nasze publikacje obejmują artykuły naukowe, które zagłębiają się w szereg tematów i oferują unikalny wgląd w najnowocześniejsze metodologie. Jesteśmy dumni z podsycania ciekawości zarówno badaczy, jak i praktyków, wspierając środowisko sprzyjające uczeniu się, odkrywaniu i poszerzaniu horyzontów intelektualnych.
NIEOGRANICZONE
MOŻLIWOŚCIDRUKU 3D
DZIĘKI TECHNOLOGII
GE ADDITIVE
Poznaj naszych ekspertów
Poznaj ludzi, którzy stoją za firmą AMAZEMET, i dowiedz się więcej o ich obszarach specjalizacji oraz o tym, jak przyczyniają się do realizacji misji i wizji naszej firmy. Dowiedz się, co sprawia, że nasz zespół jest naprawdę wyjątkowy.
Łukasz Żrodowski
CEO, co-founder
Adrian Truszkowski
Sales Director
Bogdan Dąbrowski
Sales Manager
Jakub Ciftci
Application Engnineer
Tomasz Choma
Application Engnineer
Bartosz Morończyk
Application Engnineer
SPECJALIZUJEMY SIĘ W DRUKU 3D Z METALU
Firma to ludzie. To właśnie zespół jest podstawą sukcesu AMAZEMET – lidera na rynku rozwiązań do wytwarzania przyrostowego metali.
Ponieważ firma dostarcza różne urządzenia i technologie do procesów przyrostowych, zespół składa się z utalentowanych osób z doświadczeniem w różnych dziedzinach: od technologii przyrostowych, procesu drukowania i rynku materiałów, po proces produkcji, zarządzanie projektami i materiałoznawstwo. Ludzi tych łączy pasja do przesuwania granic tego, co jest możliwe dzięki technologii w sektorze zaawansowanej produkcji przyrostowej metali.