BADANIA I ROZWÓJ

PARTNERSTWO I WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed rozwojem nauki i przemysłu jest tworzenie partnerstw, które sprzyjają współpracy interdyscyplinarnej i międzynarodowej – na przykład współpracy w ramach projektów badawczych między firmami a uniwersytetami.

W ostatnich latach AMAZEMET brał udział w ponad 30 konsorcjach, w ramach których realizowane były projekty takie jak projekty finansowane przez ESA. Największą wartością dla partnerów współpracujących z AMAZEMET jest wsparcie naukowe ze strony Politechniki Warszawskiej. Specjaliści zaangażowani w te projekty posiadają szerokie doświadczenie w inżynierii materiałowej i rozumieją potrzebę prowadzenia badań i rozwoju.

O NAS

Zyskaj na współpracy z AMAZEMET

WSPÓŁPRACA Z AMAZEMET WIĄŻE SIĘ Z SZEREGIEM KORZYŚCI

01

Laboratoria w pełni wyposażone do przeprowadzania atomizacji prawie każdego systemu stopowego.

02

Wysoko wykwalifikowany, interdyscyplinarny zespół gotowy do rozwiązywania złożonych problemów inżynierskich.

03

Ekspertyza w dziedzinach związanych z nauką o materiałach, technologią ultradźwiękową i próżniową, odlewnictwem metali, oraz procesem wytwarzania metodą druku 3D.

04

Dostęp do dodatkowych zasobów na Politechnice Warszawskiej.

05

Maszyna do druku 3D z zintegrowaną technologią bezpośredniego spiekania laserowego proszków metalowych (LPBF), dedykowana optymalizacji nowych materiałów.

06

Możliwość wytwarzania proszków metalicznych o dostosowanych składach chemicznych.

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

NIEOGRANICZONE
MOŻLIWOŚCIDRUKU 3D
DZIĘKI TECHNOLOGII
GE ADDITIVE

O NAS

Współpraca naukowa to część naszego DNA

NASZA HISTORIA

Pewien doktorant potrzebował 200 g proszku ze szkła metalicznego w masie do swoich badań nad projektowaniem stopów do laserowego wytwarzania obiektów z łóżka proszkowego, ale usługi atomizacji gazowej przekraczały budżet projektu dwukrotnie. Rozwiązanie było już dostępne, ale zostało zapomniane przez 40 lat – atomizacja ultradźwiękowa. Po ponownym odkryciu tej techniki zdecydowano się zbudować nowy system i produkować proszki we własnym zakresie.

To historia założyciela i wynalazcy AMAZEMET, Łukasza Żrodowskiego, oraz początków głównej misji firmy: poszerzania możliwości naukowych w dziedzinie nauki o materiałach i metalowym druku 3D poprzez propagowanie wiedzy i dostarczanie nowatorskich narzędzi dla badaczy na całym świecie.

Ta misja rozrosła się z czasem, koncentrując się na wartościach takich jak zrównoważony rozwój, zapewnienie zamkniętego łańcucha produkcji dla metalowego druku 3D oraz rozwój przemysłowej metalowej produkcji dodatkowej (AM). Będąc zarówno firmą produkcyjną, jak i spin-offem Politechniki Warszawskiej, AMAZEMET łączy zrozumienie istotnych podstaw naukowych i środowiska akademickiego z procesami przemysłowymi i potrzebami.

O NAS

Oficjalny przedstawiciel handlowy GE Additive w Polsce

AMAZEMET i GE ADDITIVE

AMAZEMET jest spółką spin-off Politechniki Warszawskiej. Firma koncentruje się na druku 3D z metalu, szczególnie w zakresie nowych materiałów, R&D i industrializacji. Firma oferuje urządzenia: rePowder – ultradźwiękowy atomizer proszku i platformę do prototypowania stopów, inFurner – piec wysokopróżniowy oraz safeEtch – urządzenie do automatycznego usuwania podpór z wydruków metalowych. Firma bierze również udział we współpracy naukowej z uczelniami i firmami na całym świecie.

Ekspansja międzynarodowa AMAZEMET doprowadziła do współpracy z GE Additive – światowym liderem w dostarczaniu maszyn, oprogramowania, doradztwa i proszków do wytwarzania addytywnego metali. Od stycznia 2023 roku AMAZEMET rozpoczął oferowanie maszyn GE Additive wykorzystujących technologię Direct Metal Laser Melting (DMLM) i Electron Beam Melting (EBM) na polskim rynku jako oficjalny przedstawiciel handlowy GE Additive.

NASZ ZESPÓŁ

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj ludzi, którzy stoją za firmą AMAZEMET, i dowiedz się więcej o ich obszarach specjalizacji oraz o tym, jak przyczyniają się do realizacji misji i wizji naszej firmy. Dowiedz się, co sprawia, że nasz zespół jest naprawdę wyjątkowy.

Łukasz_Żrodowski

Łukasz Żrodowski

CEO, co-founder

Adrian_Truszkowski

Adrian Truszkowski

Sales Director

Bogdan Dąbrowski

Sales Manager

Jakub_Ciftci

Jakub Ciftci

Application Engnineer

Tomasz Choma

Application Engnineer

Bartosz Morończyk

Application Engnineer